adana halı yıkama, adana temizlik malzemeleri, adana temizlik ürünleri, adana halı overlok, adana el dezenfektanı, adana hareketli havlu, adana halı yıkamacılar, adana yorgan yıkama, adana battaniye yıkama, adana stor perde yıkama, adana koltuk yıkama, adana çekyat takımı yıkama
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BAKÜ ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK MALZEMELERİ SATIŞI


TEMİZLİK ELEMANI TAŞERONLUĞU
SATTIĞIMIZ ÜRÜNLER
ÇAMAŞIR SUYU VE ALKOL BAZLI DEZENFEKTANLAR (Zemin Dezenfektanı) CORONA VİRÜS Ü ÖLDÜRÜYOR...
            Peki bu iki ürünün hangisi daha avantajlı?

            Şu sıralar halkımızın sorduğu soruların başında Çamaşır Suyu Corona Virüsü öldürür mü sorusu geliyor. Vatandaş virüs korkusundan dolayı evinde nasıl önlem alabileceğini araştırıyor. Uzmanlardan yapılan açıklamalardan elde edilen sonuçlara göre çamaşır suyu mikrop kırıcı özelliği nedeniyle virüsler üzerinde etkili. Bu sebeple Çamaşır Suyu bakterileri öldürür, virüslere karşı etkilidir diyebiliriz.

            Çamaşır Suyu Corona Virüse karşı dezenfekte işleminde en ucuz ürün. Bir diğer dezenfekte ürünü ise Alkol Bazlı Dezenfekte Ürünleridir. Çamaşır Suyunun kokusunun ağır olması, Akciğerlere zarar vermesi ve astım ve KOAH gibi Akciğer hastalıkları riskini artırmasından dolayı Alkol Bazlı Dezenfektanlar daha fazla tercih edilmektedir. Çamaşır Suyunun okul tuvaletlerinde kullanılması olumlu olup dezenfekte amaçlı sınıf ve koridorlarda kullanılması durumu ise bir diğer sıkıntıya sebep olabilecek olmasından dolayı tercih edilmemektedir.

            Çamaşır sularında bulunan sodyum hipoklorit yani halk arasında bilinen adıyla klor, temas ettiği mikropların protein yapılarını bozuyor. Böylece bakteri ve virüsleri yok ederken sizi de tuvaletlerden yayılan hastalıklardan korumaya yardımcı olmaktadır.

             Okullarda ve toplu kullanım alanlarında 5 litre suya 1 litre çamaşır suyu koyularak yapılacak karışım ile ilaçlama yapılabilir. Evinizi de bu karışımla silebilirsiniz. Alkol Bazlı Dezenfektanları (Zemin Dezenfektanı) da suya Alkol derecesine göre 1/5 - 1/10 oranlarında karıştırılarak kullanılabilir.

            Birde ‘Dezenfektanlı Genel Temizlik Maddesi’ var. Bu ürün halk arasında YERSİL diye bilinen Genel Temizlik Maddesinin içerisine çok az miktarda dezenfekte edici madde girilmesiyle elde edilen bir ürün. Bu üründe dezenfektan işleminde kullanılabilir ama suyla karıştırılarak kullanılması durumunda etkili olmayabilir.
  
5387 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın