adana halı yıkama, adana temizlik malzemeleri, adana temizlik ürünleri, adana halı overlok, adana el dezenfektanı, adana hareketli havlu, adana halı yıkamacılar, adana yorgan yıkama, adana battaniye yıkama, adana stor perde yıkama, adana koltuk yıkama, adana çekyat takımı yıkama
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BAKÜ ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK MALZEMELERİ SATIŞI


TEMİZLİK ELEMANI TAŞERONLUĞU
SATTIĞIMIZ ÜRÜNLER
Apartmanlarda ve Evlerde Corona Virüse Karşı Nasıl Dezenfekte İşlemi Yapabiliriz?
            Firmamıza bu konu ile ilgili oldukça fazla soru geliyor.

            Nasıl önlem almalıyız, İlaçlama yapıyormusunuz, dezenfektan işlemi ile ilgili hangi ürünleriniz var vs. Arayanlar, bazı ilaçlama firmalarının dezenfekte işlemi yaptıkları yüzeyde 6 aya kadar virüs oluşmama garantisi verdiklerini falan söylüyorlar. Konu ile ilgili yaptığımız araştırma sonucu öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Dezenfekte işleminde kullanılan iki tür ürün var. Bunlardan birincisi hipoklorid esaslı ürünler diğeri alkol bazlı ürünler. Bu iki tür ürün de uygulandıkları yüzeydeki virüsleri öldürürler ama yüzeyde yaptıkları koruma en fazla 3-4 saatle sınırlıdır.

            Hipoklorid dediğimiz ürün bildiğimiz Çamaşır Suyu. Virüsün ilk yayıldığı zamanlarda 1/5 oranında karışımla uygulanması tavsiye edilirken şu an 1/50 oranında karışım yapılarak uygulanması önerilmektedir. Çamaşır Suyunun dezavantajı akciğer hastalıklarına neden olabilmesidir.

            Alkol Bazlı dezenfektan ürünleri ise % 70 oranında alkol barındırıyorsa 1/50 – 1/10 arası su karıştırarak kullanabilirsiniz.

             Apartmanlarda bu dezenfektan işlemini en basit olarak bir ilaçlama sırt pompası yardımıyla yapabilirsiniz. Bu işlemi kendinizin yapmanızı öneriyorum. Çünkü bu dezenfekte işleminin bir anlam ifade etmesi için hergün yapılması lazım. Bir firmayla anlaşalım hergün gelip yapsın, biz uğraşmayalım demenizi önermiyorum. Çünkü dezenfekte işlemini yapacak firma ucuz olsun diye Çamaşır Suyu kullanacaktır. Ve daha önemlisi sizin sağlığınızı sizin kadar düşünmeyecek olmasından dolayı aceleye getirecek ve gelişigüzel yapabilecektir.

            Peki evlerde ne yapmalıyız. En basit yöntem bir camsil sprey fısfısı alın. İçerisine çamaşır suyu nu 1/50 oranında su ile karıştırarak dezenfekte etmek istediğiniz tüm yüzeylere uygulayabilirsiniz. Ya da çamaşır suyunu evimde fazla kullanmak istemiyorum derseniz sizde Alkol Bazlı Dezenfektan Ürünlerini aynı oranlarda karışımla kullanabilirsiniz.
  
3525 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın