adana halı yıkama, adana temizlik malzemeleri, adana temizlik ürünleri, adana halı overlok, adana el dezenfektanı, adana hareketli havlu, adana halı yıkamacılar, adana yorgan yıkama, adana battaniye yıkama, adana stor perde yıkama, adana koltuk yıkama, adana çekyat takımı yıkama
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
SATTIĞIMIZ ÜRÜNLER
BALKONDA, DAM DA HALI YIKANIR MI?
                  Evlerde yıkanan halılarda en büyük sorun halıların ıslak şekilde kurutulmaya bırakılmasıdır. Bu şekilde halı güneş altında en az 1 hafta durmalıdır ki yeterli seviye de kurusun. Peki bunun halılarınıza bir zararı olur mu? İllaki olacaktır. Öncelik le beyaz renkte olan halılarınız ıslak şekilde kurumaya bırakıldığında sararma yapacaktır. En önemli sorun ise halılarınızın güneş altında fazla kalmasından dolayı renginin zamanla solması olacaktır.

               Bazı ev hanımlarının halılarının erken teslim edilmesi karşısında şaşırarak ne kadar çabuk getirdiniz dediklerine şahit oluyoruz. Halılarınızı erken teslim edebilmemizin nedeni Halı Yıkama Merkezlerinde kullanılan halı sıkma-kurutma makinalarıdır. Halı sıkma-kurutma makinasından çıkan yeni yıkanmış bir halı zaten % 90 oranında kurumuş bir şekilde teveklere asılıyor. Teveklerde halılar havanın durumuna göre 2 yada 3 gün kaldıktan sonra tamamen kurumuş bir hale geliyor.

                Bir diğer konu Evde yıkanan halılarda el ile fırça sürüleceğinden dolayı yeterli baskının oluşturulması, halının dibine işlemiş kirlere ulaşılması neredeyse imkansızdır. Ancak yüzeysel bir temizlik yapılabilir. Halı yıkama merkezlerinde kullanılan halı yıkama makinalarının halılarınız yıkanırken yaptığı baskı halının özelliğine göre ayarlanmakta ne kadar baskı uygulanması gerekiyorsa o kadar baskı uygulanmaktadır. Halı yıkama merkezlerinde kullanılan profesyonel manada halı şampuanları ve leke çıkarıcı ürünler ise marketlerde bulunabilecek ürünler olmadığından kullanacağınız deterjanlar da halılarınızı yeterince temizlemeyecektir.

               Ayrıca evde halılarınızı yıkamak zannedildiği gibi çok düşük maliyetlide değildir. Kullandığınız halı şampuanı, su vs. hesapladığınızda karşınıza ortaya belli bir maliyet çıkmaktadır.

               Bu sebeplerden dolayı halılarınızı profesyonel halı yıkama merkezlerine teslim etmenizi tavsiye ediyoruz.
  
1919 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın