adana halı yıkama, adana temizlik malzemeleri, adana temizlik ürünleri, adana halı overlok, adana el dezenfektanı, adana hareketli havlu, adana halı yıkamacılar, adana yorgan yıkama, adana battaniye yıkama, adana stor perde yıkama, adana koltuk yıkama, adana çekyat takımı yıkama
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
SATTIĞIMIZ ÜRÜNLER
HALILARINIZI KİME TESLİM ETTİĞİNİZİ BİLİYORMUSUNUZ?
Bilindiği üzere Adana da faaliyet gösteren bir çok halı yıkama merkezi mevcut. Bu firmaların bir kısmının kendi yıkama alanları olmakla birlikte bazılarının yıkama alanları yoktur. Peki kendine ait yıkama alanı olmayan firmalar topladıkları halıları nasıl yıkamaktadırlar? Bu tip firmaların sadece halı toplama araçları vardır. Topladıkları halıları Halı Yıkama Yeri olan firmalara götürüp onlara yıkatırlar. Şimdi yıkandıktan sonra kime yıkattığının ne önemi var diyebilirsiniz… Burada mesele Halı Yıkama Merkezinin bu tip fason gelen halılara gerektiği kadar özen göstermeyeceği meselesidir. Her firma kendi müşterisine hesap verir ve kendi müşterisini kendinde tutmaya çalışır. Şayet yıkadığı halı ya da yorgan kendi firmasına ait değil de başka firmanın ise haliyle ona gerekli özeni göstermeyecektir.

               Bir diğer konu halılarınızı teslim ettiğiniz kişilerin kim olduğudur. Mesela gerçekten bir ticari firmamıdır. Sadece bir araç alıp üzerine x halı yıkama yazıp vergi numarası vs. olmadan bu işi mi yapıyordur? Böyle bir firma halılarınızı alıp geri getirmediği takdirde nereye müracaat edeceksiniz? Adama tek ulaşımınız telefon numarası ise telefona ulaşamadığınızda ne yapacaksınız? Bu soru işaretleri maalesef halı yıkama sektöründe sıkça karşılaşılan sorunlardır. Burada başımızdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak isterim.

               Bir gün Yüreğir yavuzlar mahallesinde bir evden halı almak üzere bir sokağa girdik. Evde tek başına yaşayan yaşlı bir teyze seslenerek bizi durdurdu. Oğlum bir el dokuma halım var yıkarmısınız dedi. Teyzemiz bizi tanımıyor, kim olduğumuzu bilmiyor. Tek gördüğü araç üzerinde yazan Bakü Halı Yıkama yazısı. Teslim aldığımız el dokuma halının değeri en az 1500 TL. Yıkayıp teslim ettiğimizde alacağımız ücret 40 TL. Şimdi bu teyzemiz kim olduğu belli olmayan birine denk gelseydi acaba ne olurdu?

               Sözün kısası yıkatacağınızhalılarınızı ve diğer emanetlerinizi en azından bir web sitesi, kendine ait yıkama yeri, vergi numarası olan özelliklede az da olsa tanıdığınız firmalara vermeniz önem arz etmektedir.
  
1656 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın