adana halı yıkama, adana temizlik malzemeleri, adana temizlik ürünleri, adana halı overlok, adana el dezenfektanı, adana hareketli havlu, adana halı yıkamacılar, adana yorgan yıkama, adana battaniye yıkama, adana stor perde yıkama, adana koltuk yıkama, adana çekyat takımı yıkama
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
SATTIĞIMIZ ÜRÜNLER

MAKİNA HALISI YIKAMA


         
               Makine halıları el halılarına benzer bir yapının halı dokuma makineleri vasıtasıyla yapıldığı dokulardır.

               Makine halılarında ilmeler düğüm biçiminde olmayıp, genellikle atkı iplikleri arasına sıkıştırılmış “U” veya “V” biçimindeki iplik parçalarıdır.

               Makine halılarında temel, kumaşı sağlamlaştırmak ve halının yerde düzgün durmasını sağlamak için ayrıca jüt, keten, ve pamuk gibi dolgu iplikleri de kullanılır.

               Makine halıları kumaş yapısına ve ilmelerin elde ediliş şekillerine göre gruplara ayrılır. Günümüzde en yaygın kullanılanı wilton tipi halılardır.

               Halıların dokunması için geliştirilen ilk mekanik sistem, halka ilmeli wilton veya brüksel wilton olarak da bilinen brüksel sistemidir.

               Daha sonraları bıçaklı teller geliştirilmiş ve bu sisteme kısaca wilton denilmiştir. 1940′larda geliştirilen yüz yüze dokuma sistemleri de ayrıca wilton halı dokumalarına dâhil edilerek yüz yüze wilton halı dokuma tekniği olarak isimlendirilmiştir.

               Makina halısı yıkama da bize gelen halılarınızı özenle, el dokuma halısı ve makine halısı olarak ayırdıktan sonra özelliklerine göre yıkama işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Bakü halı yıkama olarak en az sizin kadar bizim içinde halılarınız önemli. İşimizdeki özen kendimize olan güvenimiz sizi mutlaka memnun edecektir.

               Makine halılarınız güvenle yıkansın size de hijyenik temizliğin rahatlığının tadını çıkartmak kalsın.

               Günümüzde yaygın olarak kullanılan halı çeşitleri arasında yerini alan makina halıları pek çok işletmeler de kullanılmaktadır.

               Ofis, hastane, okul gibi pek çok geniş alana sahip bu halılar doğal olarak kalabalık ortamlar içerisinde olduğu için çabuk kirlenmelere neden olacaktır.

               Bu durumda pek çok insanın geçtiği bu halıların dokuların da mikropların üremesine ve insan sağlığını olumsuz tetikleyecek risklerin oluşumuna sebebiyet verecektir.

               Diğer halılara göre yapısı gereği daha hassas özelliğe sahip olan makina halısı, dikkat gerektirecek bir temizlikten geçmesi gereklidir.

               Bu sebeple Bakü Halı Yıkama tarafından gerçekleştirilen makina halısı yıkama işlemlerimiz titizlik ile yapılmaktadır.