adana halı yıkama, adana temizlik malzemeleri, adana temizlik ürünleri, adana halı overlok, adana el dezenfektanı, adana hareketli havlu, adana halı yıkamacılar, adana yorgan yıkama, adana battaniye yıkama, adana stor perde yıkama, adana koltuk yıkama, adana çekyat takımı yıkama
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
SATTIĞIMIZ ÜRÜNLER

HALI HAKKINDA GENEL BİLGİ

       Yüzyıllardır tüm alanlarda kullanılan ve halen kullanılmaya devam eden eşsiz bir buluştur halı. Tarihte ilk dokunan halıların Anadolu Selçuklu zamanında üretildiği ve bugün bunların hala Leningrad Müzesi'nde korunarak saklandığı bilinmektedir. Medeniyetlerin kültür alışverişi ile kısa sürede tüm dünyaya yayılan ve büyük bir üne kavuşan halılar teknolojiyle birlikte sürekli gelişmiş ve gelişmeye devam ederek kapalı alanlarımız yanında açık alanlarda bile kullanılmaya devam etmektedir. Bir çok evde sarayda köşkte dekor amaçlı duvarlarda da asılı olabilen duvar halıları haricinde bugün tüm kapalı yaşam alanlarında mutlaka halı vardır ve olmaya da devam edecektir. Görsel olarak tüm mobilya ve kullanım eşyalarını tamamlayan son parça olan halı aynı zamanda zemini kaplayan ve modernliğin yanı sıra yaşam alanında konfor sunan yegâne bir kaplama türüdür.

               Yüzyıllarca olabildiğinde kare ya da çoğunlukta dikdörtgen olarak üretilen halılar bugün tasarım adına ve kullanım alanına göre daire sekizgen gibi çeşitli geometrik şekillerde de üretilmektedir. Tüm yaşam alanlarına uygun olabilmesi için her odaya uygun nitelikte farklı ebatlarda üretilen halı modelleri oturma gruplarıyla özellikle tam bir bütün sağlamakta ve halısız bir ev ne yazık ki en iyi kaplama zemin döşeme alanı da olsa evde boşluk ve eksiklik hissettirmektedir.

               Sadece dekorasyon ve estetik bir amaçla üretilmeyen halılar zeminde kalın ve kaliteli bir koruyucu katman oluşturduğundan evlerimizde konforu tam anlamıyla yaşayabilmemiz için en iyi şekilde tasarlanıp üretilerek zemini rahatça çıplak ayak ve çorapla kullanıma da güvenle izin vermektedirler. Uygarlığın temeli olan halılar sayesinde bugün her evde tüm alanlarda halı kullanılmakta ve çeşitli modeller sayesinde de tüm zevklere göre seçim yapılarak evler dekore edilebilmektedir.