adana halı yıkama, adana temizlik malzemeleri, adana temizlik ürünleri, adana halı overlok, adana el dezenfektanı, adana hareketli havlu, adana halı yıkamacılar, adana yorgan yıkama, adana battaniye yıkama, adana stor perde yıkama, adana koltuk yıkama, adana çekyat takımı yıkama
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BAKÜ ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK MALZEMELERİ SATIŞI


TEMİZLİK ELEMANI TAŞERONLUĞU
SATTIĞIMIZ ÜRÜNLER

HALI YIKAMA AŞAMALARI NELERDİR?


               1- Müşterilerimiz firmamızı aradığında bize daha önce halı yıkatmış ise halı yıkama programımız müşterimizi telefonundan otamatik olarak tanımaktadır. Bizi ilk defa arayan müşterlerimizin adres bilgileri bilgisayar programına kaydedilerek sipariş kayıtlarını oluşturmaktayız.

               2- Uzman personelimiz halılarınızı evlerinizden veya işyerlerinizden emanet makbuzu ile teslim alır.

               3- Teslim alınan halılar servis aracında tek tek etiketlenir, bu sayede halılarınızın karışması veya kayıp olması önlenmiş olur.

               4- İşyerimize gelen halılarınız öncelikle cinsine ve temizleme işlemine göre ayrılır.

               5- Halılarınız halı yıkama işleminden önce tek tek kontrol edilerek, santimi santimine ölçülerek ölçüleri ve halılardaki deformeler veya sorunları varsa kayda alınır.

               6- Halı temizleme işleminin ilk aşaması toz alma işlemidir. Toz alma işlemi, toz alma makinası veya toz dolabı denen bir makine ile yapılmaktadır.

               7- Toz alma işleminden sonra Halı yıkama işlemine alınır. Otomatik Halı Yıkama makinası ile yapılan yıkama işlemi sonrası Halı durulanır ve çıkmayan lekeler için kontrolü yapılır. İnatçı lekeler için özel leke çıkarıcı ürünler kullanılır. Ve halı tekrar durulanır. Durulama işlemi önemlidir. Halının üzerinde hiçbir deterjan kalmamasına özen gösterilmelidir.

               8- Tamamen durulanan halı rulo şeklinde sarılarak halı rulo sıkma makinesi ( santrafüj makinesi) ile tamamen suyu bitene kadar sıkılır.

               9- Sıkma işleminden sonra halı sıkma sonrası leke ve temizlik kontrol masasında açılarak yıkama sonrası kontrolü yapılmaktadır.

               10- Bu kontrolde temizliği beğenilmeyen halı tekrar yıkama işlemine alınır.

               11- Sıkma işlemi sonrası temizlik kontrolünden geçen halı kurutma bölümüne asılarak tamamen kurutulmaktadır. Halıların birkaç saat güneş altında ardından ise kapalı ortamda kurutulması uzmanlarca uygun görülmektedir.

               12- Kurutma bölümünde tamamen kuruyan halı katlanarak son kontrol bölümüne alınır.

               13- Halı son kontrol masasında vakum ve fırçalama makinesi ile tek tek vakumlanarak ve son kontrollerinden geçirilerek katlanır.

               14- Katlama işlemi biten halı parfümlenerek ambalajlanır.

               15- Ambalajlanarak teslime hazır hale gelen halı guruplama rafına alınır.

               16- Gurupları tamamlanan halılar artık teslime hazırlardır.

               17- Temizleme işlemi biten halıların, müşteri aramaları yapılarak, müşterilerimize söz verdiğimiz teslim gününde ve teslim saatinde teslimatları yapılır. Halı yıkama aşamaları ile ilgili anlatımımızda gördüğünüz gibi profesyonel yapılan bir halı temizleme işlemininde halılarınız bir çok aşamadan geçmektedir. Şimdi bir oto yıkamacısında yıkanan bir halı ile yukarıdaki aşamalardan geçen bir halı arasındaki farkı siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz.