Adana Temizlik Malzemeleri Satışı
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BAKÜ LTD. ŞTİ.
TEMİZLİK - KIRTASİYE - İNŞAAT&BOYA İŞLERİ-SPOR MALZEMELERİ - ANAOKULU OYUNCAKLARI - GIDA - TAŞIMACILIK - İŞÇİ TAŞERONLUĞU

HİZMET BÖLGESİ: ADANA
SATTIĞIMIZ ÜRÜNLER

İŞÇİ ÇALIŞTIRACAK KURUM MÜDÜRLERİMİZİN DİKKATİNE !!!Değerli Kurum Müdürlerimiz


          İşçi Taşeronluğunda  en önemli yapılan sahtekarlık türü işçinin SGK priminin devlete bildirilmesi, fakat SGK piriminin delete ödenmemesidir. Bu şekilde yapılan işlemde işçi e-devletten SGK sını kontrol ettiğinde 30 gün SGK sının yapıldığını görür. İşçi sgk sında sorun yoktur. Fakat bu SGK nın karşılığı olan 2460,00 TL tutar ilgili firma tarafından devlete ödenmez. Borçlanır.

          Piyasada bu işi çok düşük fiyatla yapan firmalar incelendiğinde 300 bin liranın üüzerinide SGK 100 binliranın üzerinde vergi borçları olduğu tarafımızdan tespit edilmiş durumdadır.

         SGK, borcunu ödemeyen firmaları bir süre takip etmekte ardından incelemeye almaktadır. İnceleme sırasında pirimi ödenmeyen işçinin de ifadesi alınmakta işçi çalıştığını ispatlayamazsa SGK pirimi iptal edilmektedir.

          İşçi ben x okulunda çalıştım deyip çalıştığını ispat ettiğinde de ilgili kurum müdürüne çalıştırdığınız işçinin SGK pirimlerinin ödenmediğini neden takip etmediniz şeklinde sorulmakta bu durumda kurum müdürlerimiz sıkıntı ile karşı karşıya kalmaktadır.

         Bazı kurum müdürlerimiz işçinin SGK pirimlerini firma yatırmıyorsa beni ne ilgilendirir desede ilgili firmadan bu tür işçi çalıştırma durumlarında vergi ve sgk borcu yoktur yazılarının her ay alınması zorunludur.